Przejdź do mapy ośrodków

Pacjenci zmagający się z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit mogą czuć się osamotnieni w swojej walce z chorobą. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy choroba Leśniowskiego-Crohna mogą przebiegać bardzo różnie u każdego chorego. Oba te schorzenia sporo różni, ale też sporo łączy. Między innymi to, że mogą być wyjątkowo trudne do zrozumienia i leczenia.

Objawami mogącymi sugerować przewlekłe zapalne choroby przewodu pokarmowego są: ból brzucha, przewlekła biegunka, biegunka z krwią, utrata masy ciała, zmęczenie, przetoki. Wymienione powyżej symptomy nie wyczerpują całej gamy możliwości różnych objawów nieswoistych chorób zapalnych jelit (NChZJ)1, dlatego w każdym wątpliwym przypadku warto przedyskutować z lekarzem pojawienie się jakichkolwiek niepokojących, przewlekających się dolegliwości.

Aby pomóc pacjentom i ich bliskim uzyskać dostęp do odpowiednich terapii i skutecznego leczenia, stworzyliśmy interaktywną mapę ośrodków specjalizujących się w leczeniu NChZJ. Narzędzie to umożliwia szybkie i łatwe znalezienie takich placówek w najbliższej okolicy. Każdy ośrodek na naszej liście oferuje szeroki zakres usług – od diagnostyki po zaawansowane procedury terapeutyczne.

Bez względu na to, czy zależy Ci na prawidłowo postawionej diagnozie, poradzie dotyczącej leczenia NChZJ, czy też szukasz możliwości nowych terapii specjalistyczne placówki w całej Polsce są do Twojej dyspozycji.

  1. https://jelitowe.pl/czym-jest-nchzj/ dostęp: 17.07.2023
C-ANPROM/PL/IBDD/0018, 06/2023